Simple Job Board 2.9.5 - en to ar translation catalogue (92 entries)

en: %s Features
ar: خصائص %s

en: A valid email address is required.
ar: مطلوب بريد إلكتروني صالح.

en: A valid phone number is required.
ar: مطلوب رقم هاتف صالح.

en: Add %s
ar: إضافة ‪%s‬

en: Add Field
ar: إضافة حقل

en: Add New
ar: إضافة ‪جديد

en: Add New %s
ar: إضافة ‪%s‬ جديد

en: Add New Feature
ar: اضافة خصائص

en: Admin Email:
ar: بريد المدير:

en: All %s
ar: جميع  ال%s

en: Appearance
ar: مظهر خارجي

en: Applicant
ar: المتقدم

en: Applicants
ar: المتقدمون

en: Application Form Fields
ar: حقول طلب الوظيفة

en: Application Notes
ar: ملاحظات المتقدم

en: Apply Online
ar: التقدم الآن

en: Attach Resume
ar: ارفاق السيره الذاتيه

en: Categories
ar: تصنيفات

en: Category
ar: التصنيف

en: Company Logo
ar: شعار الشركة (صوره)

en: Company Name
ar: اسم الشركة

en: Company Tagline
ar: شعار الشركة (كلمات)

en: Company Website
ar: موقع الشركة

en: Date
ar: التاريخ

en: Default Application Form Fields
ar: الحقول الإفتراضية لطلب التوظيف

en: Default Feature List
ar: قائمة الخصائص الإفتراضيه

en: Delete
ar: حذف

en: Display Job Listing with Company Logo and Job Detail
ar: عرض قائمة الوظائف مع شعار الشركة وتفاصيل الوظيفة

en: Display Job Listing without Company Logo
ar: العرض قائمة الوظائف بدون شعار الشركة

en: Display Job Listing without Company Logo and Job Detail
ar: عرض قائمة الوظائف بدون شعار الشركة وتفاصيل الوظيفة

en: Display Job Listing without Job Detail
ar: عرض قائمة الوظائف بدون تفاصيل الوظيفة

en: Edit %s
ar: تحرير %s‬

en: Email Notifications
ar: إخطارات البريد الإلكتروني

en: Enable all Extensions
ar: تمكين جميع الإمتدادات

en: Enable Email Notification
ar: تمكين الإشعار بالبريد

en: Enable the Admin Email Notification
ar: تمكين اشعارالمدير بالبريد

en: Enable the Applicant Email Notification
ar: تمكين اشعار المتقدم بالبريد

en: Enable the HR Email Notification
ar: تمكين اشعار شئون الموظفين بالبريد

en: Enable the Job Category Filter
ar: تمكين فلتر تصنيف الوظائف

en: Enable the Job Location Filter
ar: تمكين فلتر مكان الوظائف

en: Enable the Job Type Filter
ar: تمكين فلتر نوع الوظائف

en: Enable the Search Bar
ar: تمكين حقل البحث

en: Feature
ar: خصائص

en: Field
ar: اسم الحقل

en: Field Name
ar: اسم الحقل

en: Filters
ar: فلاتر

en: General
ar: عام

en: General Options
ar: الخيارات العامة

en: HR Email:
ar: بريد شئون الموظفين:

en: Job
ar: وظيفة

en: Job Applied for
ar: الوظيفه المتقدم لها

en: Job Board
ar: قائمة التوظيف

en: Job Categories
ar: تصنيفات الوظائف

en: Job Category
ar: تصنيف الوظيفة

en: Job Data
ar: بيانات الوظيفة

en: Job Features
ar: خصائص الوظيفة

en: Job Listing Contents
ar: محتويات القائمة وظيفة

en: Job Location
ar: مكان الوظيفه

en: Job Locations
ar: أماكن الوظائف

en: Job Type
ar: نوع الوظيفه

en: Job Types
ar: أنواع الوظائف

en: Jobs
ar: وظائف

en: Keywords
ar: بحث

en: Location
ar: المكان

en: New %s
ar: ‏‪%s‬ جديد

en: New %s Name
ar: اسم %s جديد

en: No %s found
ar: لا يوجد %s

en: No %s found in trash
ar: لا يوجد %s في الحذوفات

note: If no terms were found, output a default message.
en: No Categories
ar: لا يوجد تصنيف

en: Parent %s
ar: ‏%s الاب

en: Parent %s:
ar: ‏%s الاب :

en: Please fill out application form field name.
ar: يرجى ملء اسم حقل من نموذج طلب الوظيفي.

en: Please fill out job feature.
ar: يرجى ملء خاصية الوظيفي.

en: Posted %s ago
ar: نشرت %s منذ

en: Required
ar: مطلوب

en: Resume
ar: السيرة الذاتية

en: Save Changes
ar: حفظ الٌعدادات

en: Search %s
ar: البحث في %s

en: Select filters that display on front-end
ar: اختر الفلاتر التي ستظهر للمستخدم

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Settings have been saved.
ar: تم حفظ الإعدادات.

en: Shortcode
ar: ‏shortcode

en: This is not an allowed file extension.
ar: هذه ليست امتدادا الملفات المسموح.

en: This is where you can create and manage %s.
ar: هنا يمكنك إنشاء و تحرير %s.

en: Type
ar: نوع

en: Update %s
ar: تحديث %s‬

en: Upload
ar: رفع

en: Upload File Extensions
ar: امتدادات الملفات المرفوعه

en: Value
ar: قيمة

en: View %s
ar: عرض %s

en: Your application could not be processed.
ar: لا يمكن معالجتها طلب وظيفة الخاص بك.

en: Your application has been received. We will get back to you soon.
ar: تم استلام الطلب وظيفتك. سوف نتصل بك منك قريبا.
