Simple Job Board 2.9.5 - en to it_IT translation catalogue (92 entries)

en: %s Features
it_IT: caratteristiche %s

en: A valid email address is required.
it_IT: È necessaria una email valida

en: A valid phone number is required.
it_IT: È richiesto un numero di telefono valido

en: Add %s
it_IT: Aggiungi %s

en: Add Field
it_IT: Aggiungi campo

en: Add New
it_IT: Aggiungi nuovo

en: Add New %s
it_IT: Aggiungi nuovo %s

en: Add New Feature
it_IT: Aggiungi nuova caratteristica

en: Admin Email:
it_IT: Amministratore Email:

en: All %s
it_IT: %s

en: Appearance
it_IT: Apparenza

en: Applicant
it_IT: candidato

en: Applicants
it_IT: candidati

en: Application Form Fields
it_IT: Campi modulo per candidatura

en: Application Notes
it_IT: note candidatura

en: Apply Online
it_IT: candidatura online

en: Attach Resume
it_IT: aggiungi Curriculum

en: Categories
it_IT: categorie

en: Category
it_IT: categoria

en: Company Logo
it_IT: logo azienda

en: Company Name
it_IT: nome azienda

en: Company Tagline
it_IT: tagline azienda

en: Company Website
it_IT: sito web azienda

en: Date
it_IT: data

en: Default Application Form Fields
it_IT: Campi modulo candidatura predefiniti

en: Default Feature List
it_IT: Lista caratteristiche predefinita

en: Delete
it_IT: Elimina

en: Display Job Listing with Company Logo and Job Detail
it_IT: Visualizza l'elenco di lavoro con il logo dell'azienda e i dettagli del lavoro

en: Display Job Listing without Company Logo
it_IT: Visualizzare l'elenco dei posti di lavoro senza logo aziendale

en: Display Job Listing without Company Logo and Job Detail
it_IT: Visualizza l'elenco di lavoro senza il logo dell'azienda e i dettagli del lavoro

en: Display Job Listing without Job Detail
it_IT: Visualizza elenco lavori senza dettagli lavoro

en: Edit %s
it_IT: Modifica %s

en: Email Notifications
it_IT: Notifiche Email

en: Enable all Extensions
it_IT: Abilita tutte le estensioni

en: Enable Email Notification
it_IT: Abilita notifiche email

en: Enable the Admin Email Notification
it_IT: Abilita notifiche email Admin

en: Enable the Applicant Email Notification
it_IT: Abilita notifiche email Candidati

en: Enable the HR Email Notification
it_IT: Abilita notifiche email HR

en: Enable the Job Category Filter
it_IT: Abilita il filtro categorie offerta

en: Enable the Job Location Filter
it_IT: Abilita il filtro località offerta

en: Enable the Job Type Filter
it_IT: Abilita il filtro tipo offerta

en: Enable the Search Bar
it_IT: Abilita il campo ricerca

en: Feature
it_IT: Caratteristica

en: Field
it_IT: Campo

en: Field Name
it_IT: Fome campo

en: Filters
it_IT: Filtri

en: General
it_IT: Generale

en: General Options
it_IT: Opzioni Generali

en: HR Email:
it_IT: Email al HR:

en: Job
it_IT: Offerta di lavoro

en: Job Applied for
it_IT: candidature all'offerta

en: Job Board
it_IT: Pannello offerte di lavoro

en: Job Categories
it_IT: Categorie offerte

en: Job Category
it_IT: Categoria offerta

en: Job Data
it_IT: dati offerta

en: Job Features
it_IT: Caratteristiche del lavoro

en: Job Listing Contents
it_IT: Contenuto della lista dei lavori

en: Job Location
it_IT: località offerta

en: Job Locations
it_IT: località offerte

en: Job Type
it_IT: tipo offerta

en: Job Types
it_IT: tipi offerte

en: Jobs
it_IT: Offerte di lavoro

en: Keywords
it_IT: parole chiave

en: Location
it_IT: località

en: New %s
it_IT: Nuovo %s

en: New %s Name
it_IT: nuovo nome %s

en: No %s found
it_IT: nessun %s trovato

en: No %s found in trash
it_IT: nessun %s nel cestino

note: If no terms were found, output a default message.
en: No Categories
it_IT: Nessuna categoria

en: Parent %s
it_IT: genitore %s

en: Parent %s:
it_IT: genitore %s:

en: Please fill out application form field name.
it_IT: Si prega di compilare il nome del campo di modulo di domanda di lavoro

en: Please fill out job feature.
it_IT: Si prega di compilare caratteristica lavoro

en: Posted %s ago
it_IT: Pubblicato %s fa

en: Required
it_IT: Richiesto

en: Resume
it_IT: Curriculum

en: Save Changes
it_IT: Salva

en: Search %s
it_IT: cerca %s

en: Select filters that display on front-end
it_IT: Seleziona filtri visibili sulla frontend

en: Settings
it_IT: Impostazioni

en: Settings have been saved.
it_IT: Salvato

en: Shortcode
it_IT: shortcode

en: This is not an allowed file extension.
it_IT: Questo non è un estensione del file consentito

en: This is where you can create and manage %s.
it_IT: qui si possono creare e modificare %s.

en: Type
it_IT: Tipo

en: Update %s
it_IT: aggiorna %s

en: Upload
it_IT: carica il CV

en: Upload File Extensions
it_IT: Caricamento file

en: Value
it_IT: Valore

en: View %s
it_IT: mostra %s

en: Your application could not be processed.
it_IT: La tua domanda di lavoro non è stato elaborato.

en: Your application has been received. We will get back to you soon.
it_IT: La vostra candidatura è stata ricevuta. Ti contatteremo al più presto.
